Yatırım Felsefemiz

Girişim sermayesi yatırımlarımızda engin tecrübe sahibi grubumuz Investco Holding’in yatırım yöntemlerini ve felsefesini rehber edinmekteyiz. Yatırım yönetimi stratejimiz, yenilikçi, yüksek büyümeye sahip, öncelikli olarak Türkiye’nin kalkınmasında kritik öneme sahip sektörlerde bulunan belirli ölçekteki işletmelere ortak olup, söz konusu işletmelerin büyümesine destek sağlamak, bu vesileyle işletmelere değer yaratmayı merkezine almış bulunmaktadır. Yatırım gereği uzun vadeli ortaklık ve işbirliği, Rem GSYO’nun en önemli amaçlarındandır. Temeli sağlam olan, geleceğe dönük işletmelerin seçkin kurumsal yatırımcı olan Rem GSYO ile buluşması ve beraber büyüme hikayesi yaratarak değer oluşturması, sürdülebilirligin en önemli ayağını teşkil etmektedir.

Öncelikli Sektörler

Grubumuzun direkt veya dolaylı yatırımlarının bulunduğu medikal, teknoloji, lojistik, imalat, enerji, gıda, kimya ve madencilik sektörlerinde yatırım fırsatları aramaktayız. Yatırım yapmak üzere radarımıza aldığımız endüstriler aşağıda belirtilmektedir:

Teknoloji Sektörü : SAAS, PAAS, yapay zeka, robotik süreç otomasyonu, nesnelerin interneti, paylaşım ekonomisi, E-ticaret  

Sağlık ve Medikal Sektörü: Tıbbi ekipmanlar, ilaç ve aşı üretimi, laboratuar sistemleri

Kimya Sektörü: Gıda kimyasalları, inşaat & yapı kimyasalları ve özel kimyasalların üretimi ve dağıtımı, plastik 

Lojistik Sektörü: Forwarding, kara taşımacılığı, proje taşımacılığı, gemi acenteliği, depo yönetimi

Madencilik Sektörü: Boksit ve altın madenleri, kıymetli madenlerin çıkarılması ve üretimi

Gıda Sektörü: Yiyecek ve içecek üretimi

İmalat Sektörü: Makine endüstrisi, çelik üretimi ve işlenmesi, otomotiv yan sanayi, savunma sanayi ürünlerinin imalatı